Cinsellik İle İlgili Konularda Konuşmanın Yolları Nelerdir?

Cinselliğin dile getirilmesi her zaman kolay olmamaktadır. Çoğu insan cinsellik hakkında partneri ile ilgili konuşmaktan çekinir. En çok da daha cinselliğin tadına varamamış, yaşamamış olan ve tecrübesi olmayan insanlar bu konuda konuşmaktan çekinirler. Oysaki cinselliği konuşabilir bir konu haline getirebilmenin en iyi yolu ilk diyaloğu başlatmaktır. Bunun ardından tek tek sorular gelmektedir.

Öncelikle Partnerinizi İyi Tanıdığınızdan Emin Olun

Cinsellik hakkında konuşabileceğiniz kişi iyi bir arkadaşınız bile olabilir. Konuşurken önemli olan kişinin kendisini rahat hissetmesidir. Arkadaşınıza yalnız başınıza konuşmak istediğinizi söylemelisiniz. Zorlanıyorsanız, kimsenin kulak misafiri olmasını istemediğini dile getirebilirsiniz. Konuşurken ilk başta tuhaf gelse de konuya girdikten sonra açılabilirsiniz. Konuşmaya size en saçma gelen konudan başlayabilirsiniz. İsterseniz arkadaşınıza ilk cinsel deneyimini sorabilirsiniz. Ona merak ettiğiniz konuları bir bir yöneltebilirsiniz. Göztepe escort.

İyi Bir Diyalog İçinde Olmalısınız

Tek başına konuşan siz olmamalısınız. Karşı tarafın da size sorular yöneltmesine izin vermelisiniz. Sağlıklı bir birlikteliğin anahtarı konuşmaktır. Her iki taraf da cinsel sağlık yönünden bilgi sahibi olmalıdır. Arkadaşınız kısa cevaplar verip, konuyu kapatmak isteyebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmamalısınız