Cinsellik Bir İhtiyaç Mı?

Cinsellik, insanların birleşmesi ve duygu yoğunluklarının daha fazla yaşandığı bir süreçtir. Bu sürecin ihtiyaçtan doğduğu kesin ve doğrudur. Cinselliğin oluşu bireylerin doğumlarından ölmelerine kadar sürmekte olan bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın temelleri farklı sebeplere dayanabilmektedir. Bu sebepler arasında yer alanlar hakkında bilgi vermek yararlı olabilir.

Duyguların Tatmin Olması

Birçok insan değişik psikolojik gereksinimlerinden dolayı cinsel ilişkiye girebiliyor. Karşı cins açısından beğenilmek, tercih edilip arzulanmak bireyin içerisinde olan değersizlik ve güvensizlik duygularının tatmin olmasına yardımcı olmaktadır. Birey erkekliğini ya da kadınlığını ispatlamak adına cinselliği araç olarak kullanmaktadır. Çocukluk sürecinde sevgi görmeyen bir birey, cinsellik ile karşıdan aldığı sevgi ile buna bağlanabilmektedir. Kendi içerisinde yetersizlik ve değersizlik duyguları ile boğuşan birey kendisini değerli görmek adına cinselliği kullanmaktadır.  Gebze escort.

Cinsellikte Zevk Almak

Eskiden, cinsellik yalnızca üreme amaçlı bir eylemdi. Cinsellikten zevk almak eskiden kadınlar için ayıplanan bir durumdu. Ancak şu an cinsellik üreme dışında daha çok zevk almak adına yapılıyor. Günümüzde cinsellik hakkındaki tabular yıkılmakta olup, cinselliğin zevk alınması adına yapıldığı daha çok görülüyor.